Paco JEMEZ skončil na lavičce Granady

Francisco “Paco” JEMEZ Martín už není trenérem fotbalistů španělského prvoligového klubu FC Granada. Andalusané ve středu oznámili ukončení spolupráce po dohodě. Šestačtyřicetiletý rodákovi z Las Palmas definitivně “zlomila vaz” pondělní prohra 1: 3 na půdě Alaves v 6. kole La Ligy.

Granada se dvěma body za bilanci 0-2-4 při skóre 7:15 figuruje na předposlední 19. příčce. JEMEZ byl na lavičce pouze cosi více než tři měsíce, předtím dětský dřevěný nábytek působil ve Vallecanu. Nyní konstatoval, že přijímá odpovědnost za neuspokojivé výsledky mužstva v úvodu sezóny. Taktovku dočasně svěřili Lluis Planagumovi, dosud trenérovi rezervního týmu. Granada v sobotu o 13:00 přivítá Leganés.Srbský lídr světového žebříčku tenistů ve dvouhře Novak Djokovič pro zranění lokte nebude hrát 3. – 9. října na turnaji ATP World Tour 500 China Open na tvrdém povrchu v čínském Pekingu. Devětadvacetiletý Belehradčan ve stanovisku uvedl, že je extrémně zklamaný ze své absence na akcí, na kterém koberec do dětského pokoje získal čtyři tituly v řadě a celkem šest trofejí a táhne šňůru 29 zápasových úspěchů.

“Budu pokračovat v rehabilitaci a doufám, že se vrátím na okruh tak rychle, jak to jen bude možné,” konstatoval svěřenec Borise Beckera a Mariána Vajdy. Djokovič se hodlá představit od 9. října na ještě prestižnější turnaji ATP World Tour Masters 1000 Rolex na “hard” v čínském Šanghaji. V Pekingu kromě sezón 2012 – 2015 triumfoval iv letech 2009 a 2010 (v osmifinále šel dál bez boje), na této akci ještě nikdy levne detske postele neprohrál. Edici 2011 vynechal.