Historické semifinále pre Hradec? Musíme fárat, burcuje Bednář

Začiatok rovnako na domácom štadióne priniesol porážku, rozčarovanie z výkonu a možno aj trochu pochybností.

Po ôsmich dňoch od tejto chvíle je ale všetko inak a dnes sa v Hradci môže dlho oslavovať.

Ak totiž hokejový Mountfield práve dnes vyhrá piatej zápasu štvrťfinálovej série, prebíja sa vôbec prvýkrát v histórii do extraligového semifinále.

Čaká na to už štvrtú sezónu od chvíle, kedy sa z juhu Čiech presťahoval do Hradca. Taktiež predtým o tom nemohla byť ani reč, pretože s výnimkou jedinej sezóny na začiatku 90. rokov minulého storočia nikdy najvyššiu súťaž nehral.

“Musíme zostať pri zemi a nechať v utorok na ľade všetko.Posledný krok je najťažší a my musíme na súpera vlietnuť a celých šesťdesiat minút fárat. Potom dokážeme súpera prehrať, “povedal kapitán Mountfieldu Jaroslav Bednář pred možná historickým okamihom hradeckého hokeja.

Hradec a Litvínov idú do dnešného duelu za stavu 3: 1 na zápasy práve pre Hradec. Ten síce úvodný zápasu série vyplatiť výhru na bankový účet prehral na svojom ľade 2: 3, ale hneď na druhý deň vyhral 3: 0 a na konci minulého týždňa si došiel do Litvínova hneď pre ďalšie dve víťazstvá, tentokrát 4: 1 a 2: 1. “Je dobré, že sme v Litvínove dvakrát vyhrali, a musíme si toho vážiť.Nič ale nepríde samo a nemôžeme čakať, že doma niekto za nás rozhodne, “uviedol ďalší hradecký útočník Rastislav Daj.

Pre Hradec je to prvá možnosť štvrťfinálovú sériu ukončiť, lákavé na tom navyše je, že by to bolo pred vlastnými fanúšikmi, navyše by v prípade úspechu pošetřil sily pred semifinále. Ak sa mu to dnes nepodarí, bude mať ešte dve príležitosti – prvý vo štvrtok v Litvínove, prípadne druhú v sobotu na domácom ľade.

Súper z Litvínova síce tri posledné zápasy s Hradcom prehral, ale dopredu vyradený sa necíti . “Posledný krok je vždy najťažší. Určite im nedáme nič zadarmo a budeme chcieť sériu ešte vrátiť do Litvínova.Vieme, že to bude ťažké, ale pokúsime sa o to, “povedal tréner Radim Rulík.

Či už dnešné stretnutie dopadne akokoľvek, tri víťazstvá v sérii sú zatiaľ novým rekordom Mountfieldu. Tím totiž po svojom príchode do Hradca vždy do Bet365 kasino štvrťfinále zasiahol, ale Zlínu v prvej sezóne podľahol 2: 4, o rok neskôr Sparte 0: 4 a vlani Mladej Boleslavi 2: 4.

predzvesťou historické chvíle zodpovedá aj záujem fanúšikov. V pondelok popoludní totiž bolo k dispozícii len posledných niekoľko desiatok lístkov, všetky iba na státie, pretože vstupenky na sedenie sú už vypredané.Dnešné duel tak má šancu napodobniť ten prvý v sérii z minulého pondelka, ktorý bol vypredaný.

“Naši fanúšikovia sú skvelí, potvrdili to aj v Litvínove, tešíme sa, ako nás poženú,” povedal Daj. K postupu?