FBI mohol zasiahnuť Fifu, ale futbal v USA bol poškvrnený

Takže, mimoriadne, Spojené štáty sa nakoniec ocitli v epicentre futbalového sveta. Hviezda jedného z najväčších dní americkej futbalovej histórie však nebola, Talentovaný mladý kalifornský útočník alebo statočný brankára z New Jersey, ale americká prokurátorka Lorretta Lynchová a jej tím z ministerstva spravodlivosti a FBI. Oddelenie obvinilo 14 ľudí z obvinení, ktoré Bet365 zahŕňajú pranie špinavých peňazí, Drôtených podvodov a vydierania v pozoruhodnom 161 stranovom dokumente, ktorý podrobne popisuje sériu spätných a úplatkov.Sedem z tých 14, zhromaždených v Zürichu na tento týždeň kongres FIFA, bolo zatknutých švajčiarskymi orgánmi činnými v trestnom konaní a mohlo by čeliť extradícii do USA.

“Očakávali sa, že budú dodržiavať pravidlá, Soccer honest a chrániť integritu hry, namiesto toho poškodili podnikanie celosvetového futbalu, aby slúžili svojim záujmom a obohatili sa, “povedal Lynch v nenávistnej adrese. FBI / Fifa.A nakoniec, niekto mal odhodlanie a prostriedky na to, aby zvládol korupciu vo futbale a držal ich v úvahu, a ukázalo sa, že je to Bet 365 vládne oddelenie v krajine, ktorá dlho držala svoju vzdialenosť od celosvetovej hry.Fifa zatýkanie korupcie: Kľúčové otázky odpovedali Čítajte viac Ale pre americký futbal to nie je tak jednoduché ako bojovníci za spravodlivosť a pravdu prijímať tých, ktorí ukradnú peniaze od detí, ktoré len chcú hrať loptu. Dve dekády korupcie načrtnuté dokumentom Grand Jury obsahujú veľa prípadov, ktoré vyvolávajú otázky o ľuďoch, ktorí sa už dlho podieľali na podnikaní v Spojených štátoch a okolitom regióne.

P> Dve domáce subjekty, ktoré sú najviac ovplyvnené vývojom, sú Severoamerická futbalová liga a Americká futbalová federácia. Pre NASL, ligu druhej divízie v americkom klubovom systéme, odkaz je priamy [Obžalovaný Aaron Davidson, americký občan, ktorý spolu so svojou spoločnosťou Traffic Sports, sa vyznačuje veľkou časťou úplatkov a úderov, bol bet365 bonus hnacou silou za vytvorením ligy v roku 2009.

Bol Davidson, ktorý sa ťažko snažil o rozdelenie v United Soccer Leagues, ktorý bol potom druhou úrovňou klubovej súťaže. Bola to Traffic, ktorá riadila komerčné aktivity rozvíjajúcej sa ligy. Traffic, s centrálou USA v Miami, ale s brazílskymi majiteľmi, tiež prevzali priame vlastníctvo niekoľkých tímov v NASL.Aj keď teraz vlastnia len Carolina Railhawks, ich peniaze udržiavali tímy ako Fort Lauderdale Strikers, Minnesota Stars a Atlanta Silverbacks.

Teraz, keď Davidson a Traffic boli obvinení z platieb úplatkov, NASL konala. “Vo svetle prebiehajúceho vyšetrovania, ktoré oznámilo ministerstvo spravodlivosti USA v stredu, správna rada Severoamerickej futbalovej ligy pozastavila predsedu Aarona Davidsona spolu so všetkými obchodnými aktivitami medzi ligou a dopravnými športami.Komisár Bill Peterson bude Bet365 stavky slúžiť ako úradujúci predseda, “uviedla liga vo vyhlásení. S brazílskou materskou spoločnosťou spoločnosti Traffic v ťažkých problémoch v dôsledku stredajších odhalení by NASL mohla prísť o podporu organizácie, ktorá Stál za ňou svojimi rastúcimi bolesťami.Pre niektorých v lige, ktorí sa unavili z Davidsonovho antagonistického prístupu a grandióznych plánov, straty dopravy nemusia byť úplne nevítané. Väčšina obvinení zverejnených v stredu obklopuje vzťah Traffic s Concacaf – regionálnym riadiacim orgánom Pre šport, ktorého územie zahŕňa Spojené štáty, Kanadu a Mexiko spolu so Strednou Amerikou a Karibikom. Americký futbal je súčasťou Concacaf a naozaj bol to ďalší Američan, Chuck Blazer, ktorý bol všeobecným orgánom Tajomníkom v priebehu rokov, v ktorom vládol v regióne zmätený trinidadský Jack Warner.V pripomienke, že Američania vo Fife nie sú v žiadnom prípade výlučne na strane bojovníkov za pravdu, ministerstvo spravodlivosti tvrdí, že Blazer sa priznal k dlhej sérii obvinení z korupcie, zatiaľ čo správy naznačujú, že New Yorker spolupracoval s vyšetrovaním FBI .

Súčasný prezident spoločnosti Concacaf, Jeffrey Webb, je bankár v Kajmanských ostrovoch, vychovávaný na Floride a aspoň s jedným bydliskom v Gruzínsku. Webb urobil veľa z reformy a transparentnosti. To však hovorí, že v dôsledku obvinení, ktoré urobil sériu úplatkov, je skôr duté a bol medzi zatknutými v Zürichu. Telo teraz riskuje, že stratí svojho druhého priameho prezidenta na korupčný škandál.Je to sotva taká organizácia, ktorú by americký futbal snažil rozširovať šport v Spojených štátoch, ideálne by chcel patriť. Geografia a história opustili Spojené štáty, aby pracovali v štruktúre, ktorá má Väčšina z karibských federácií, z ktorých niektoré boli zapletené do škandálov.Znamenalo to, že prezident amerického futbalu Sunil Gulati sa pokúša presadiť svoje záujmy federácie v regióne, ktorý je dlho preplnený intrikami a pochybnými rokovaniami.

Výhoda toho, že v spoločnosti Concacaf pre USA je pomerne ľahká kvalifikácia prestup na majstrovstvá sveta, ale nevýhodou je aj to, že musíme pracovať v podnikateľskom prostredí, v ktorom dominujú ľudia ako Traffic a Davidson, a vládnu politickú štruktúru Ako je Webb a jeho jamajský bočný kop “Kapitán” Horace Burrell. A existuje nebezpečenstvo, že následky tejto poslednej aféry ovplyvnia futbalový obchod v Severnej Amerike.Podľa Lynchu bolo plánovaných podplácaní vo výške 110 miliónov dolárov prepojených na rokovania o plánovanom storočnom turnaji Copa America v budúcom roku, ktorý má prvýkrát spojiť severoamerické štáty s jedným turnajom. Okolo 40 miliónov dolárov z týchto úplatkov už bolo zaplatené, uviedol obžaloba DOJ.To sa týka turnaja, ktorý sa bude konať na štadiónoch po celom Spojených štátoch s hlavným sieťovým televíznym pokrytím a hlavnými sponzormi. Hlavné americké spoločnosti, ako napríklad Sprint, sa už tento rok už podpísali na Gold Cup v spoločnosti Concacaf, S Delta Airlines najnovšími, ktorí sa pripojili pred posledným škandálom – určite neočakávali meno Concacaf, ku ktorému sa pripojili, aby sa opäť pretiahli bahnom.

Gulati Dlho, možno pochopiteľne, praktizoval “realpolitik” v oboch Concacaf a Fifa, ale s oboma organizáciami, ktoré sa teraz od posledného úderu vyvíjajú, už z takého prístupu už nie je dosť veľa.

Americký futbalový šéf by mohol byť dobre odporúčaný, aby sa inšpiroval od Loretty Lynchovej a zapojil sa do priamych, rovných rozhovorov.Mohol by sa dokonca ocitnúť aj na tých najrôznejších miestach, ktoré sa nachádzajú vo svete futbalu – na morálnom vrchole.

zdroj: https://youtu.be/gv6rILnVNjU